tatuiruociu-fotografijos-dirbtuves-fotografams

Ar mokate fotografuoti tatuiruotes? Nenumaldomai artėja pirmosios Lietuvoje fotografijos dirbtuvės, kuriose bus mokoma kaip fotografuoti… žmones. Kas nors gali paklausti – nejau tikrai niekas nėra daręs žmonių fotografavimo pamokų? Yra, tačiau iki šiol buvo mokoma kaip fotografuoti žmones, o šį kartą „pamokos“ klausytojai sužinos, kaip reikia fotografuoti žmogų, kurio kūną puošia tatuiruotės. Tatuiruotės seniai tapo mūsų gyvenimo dalimi – jomis puošiasi tiek senas, tiek jaunas. Tatuiruotų žmonių daugėja, tačiau niekas per daug negalvojo, kaip šiuos meno kūrinius tinkamai įamžinti ir perteikti visuomenei.

Dirbtuvės bus surengtos jau ateinantį šeštadienį – balandžio 11 dieną. Jas organizuoja vienas žinomiausių fotografų Lietuvoje – Martynas Nasicomy, prieš kurio objektyvą ne kartą stovėjo žinomiausi Lietuvos modeliai. Martynas atsako į klausimus apie būsimą renginį.

Kaip kilo idėja rengti tokį (tatuiruotą) renginį?

Idėja surengti tokio tipo užsiėmimą kirbėjo gana seniai. Turbūt todėl, kad labai mėgstu fotografuoti tatuiruotus žmones. Žinau, kad Lietuvoje tatuiruotų žmonių apstu, tačiau profesionalių tokio tipo modelių reta, todėl labai norėjau pasikviesti patyrusį modelį iš užsienio. Galima sakyti einu prieš srovę – juk Lietuva yra gražuolių kraštas, kurios daugiausiai išvyksta, o aš, priešingai, kviečiu merginą iš užsienio.

Kodėl modelis kviečiamas iš Anglijos? Vietos modeliams trūksta patirties? Ar laisvumo?

Kuomet ieškojau merginos tokio tipo renginiui rašiau užklausas daugybei jų, gyvenančių Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje. Lietuvoje profesionalių iš modelio darbo gyvenančių tokio tipažo merginų nėra. Na, pasakykite alternatyvų-tatuiruotą modelį Lietuvoje Nr. 1 ?… Renginio metu jį jums pristatysiu.

Į kokią auditoriją – pradedančius ar pažengusius – orientuotas renginys?

Renginys orientuotas į pažengusius fotografus, nors, jeigu matysim, kad reikia, bus pritaikytas ir mažiau pažengusiems. „Pamoka“ nėra varžybos, tad stengsimės, kad visi „taptų nugalėtojais“ – tai yra, išeitų sužinoję daugiau, negu žinojo ateidami.

Ko gali tikėtis žmogus, atėjęs į šias dirbtuves?

Pagrindinis šių mokymų tikslas – pagilinti asmenines žinias dirbant su studijine šviesa. Taip pat tai bus puiki proga papildyti savo nuotraukų albumą tikrai įdomiomis išsikirtinės išvaizdos merginų nuotraukomis. Tiesa, nenorime apsibrėžti vien tik teoriniu mokymu. Renginio metu bus skirta laiko praktiniams užsiėmimas ir bendravimui su modeliais. Siekiame sudaryti draugišką, neformalią atmosferą. Visi, atėję į „pamokas“, turės laiko pasipraktikuoti gyvai. Kiekvienas dalyvis turės tam skirtą laiką ir pakankamai vietos. Planuojama renginio trukmė apie 5 val. Be modelio Jade Fenix Hobday iš Jungtinės karalystės, į dirbtuves taip pat atvyks ir keli modeliai iš Lietuvos. Tačiau palieku intrigą pačiam renginiui.

Tai – pirmas toks renginys Lietuvoje?

Mano žiniomis, taip. Mokymų vyko ir ne vieni. Tatuiruotėms skirtų renginių taip pat, bet iki šiol niekas nebandė jų sujungti į vieną. Jau dabar juntamas nemažas susidomėjimas renginiu ir laisvų vietų sparčiai mažėja.

Kaip isigyti bilietą į renginį?

Bilietą į dirbtuves įsigyti galite paspaudę ant žemiau esančios nuorodos:
http://www.žymiausifotografai.lt/paslaugos/tatuiruociu-fotografija-su-jade-fenix-hobday/

Turiu klausimų renginio organizatoriui – kaip su juo susisiekti?

Klausimus renginio organizatoriui užduoti galite paštu nasicomy@gmail.com

Dirbtuvių modeliai: Jade Fenix Hobday ir 2 alternative tipo modeliai iš Lietuvos.
Dirbtuvių vedėjas: Raimundas Bulota
Dirbtuvių organizatorius: Martynas Nasicomy
Data: 2015 m. balandžio 11 d.
Vieta: Fotostudija ”Foko”, Kalvarijų g. 123, Vilnius